Domáca úloha číslo 2

Autor: Kováč Matej | 21.2.2013 o 16:04 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  96x

Trošku atypický názov pre blogový príspevok, ale nenašiel som lepšie spojenie, ktoré by vyjadrovalo efekt týchto príspevkov. O čo ide? Ja a Lenka si navzájom zadávame desať náhodných slóv. Našou úlohou je potom vytvoriť príbeh, v ktorom tieto slová použijeme. Cieľom je vytvoriť čo najkratší článoček, pričom by práca mala mať nádych príbehu (nejaký ten úvod, zápletka, pointa a pod). Zhodnoďte sami, ako sa nám darí prekúsať sa jednotlivými slovíčkami.

slová pre Koláča: infiltrácia, špongia, georgína, stratosféra, jadro, buldozér, vlna, chameleón, šikovný, krinolína


Stalo sa to nečakane. Prišlo to z nenazdajky ako prílivová vlna. Keď sa ráno chameleón Aaron zobudil, nevedel, čo ho čaká. Prechádzal sa prírodou, krásnym lesným parkom pod modrým nebom, skrz ktoré mohol vidieť cez stratosféru až na Mesiac, ktorý bolo výnimočne vidieť aj cez deň. Pomaly, takmer neochotne, sa vyštveral na georgínu, splynul s jej kvetom a čakal. Číhal na okolo letiace muchy, ktoré útočníka nevideli pre jeho perfektnú kamufláž.

Z druhej strany na lúku vošla blondína. Úspešne, a najmä potichu, sa infiltrovala medzi miestu faunu a flóru. Ocitla sa v človekom nenavštívenej oblasti, preto bola skôr miestnou kuriozitou ako neočakávaným predátorom. Operenci, lesná zver a ani Aaron si ju nevšímali. Bola to chyba.


Keď si Jade všimla chameleóna, neodolala. Jednou rukou si prisunula mohutnú georgínu k sebe a druhou
šikovne schmatla nič netušiaceho chameleóna pod krk. Aaron ani netušil, čo sa deje. Zrazu sa len ocitol pod vlhkou špongiou, ktorá ho omyla a nežnými ženskými rukami, ktoré ho následne navliekli do žltej krinolíny s modrým lemovaním.


Dievča na neho hovorilo milo, snažilo sa spriateliť, no keď Aaron uvidel sám seba v zrkadle, vedel, že musí ujsť. Snažil sa, no nebolo úniku. Ujsť pozornosti mladého svižného dievčaťa s vlasmi po zem bolo ako keby sa snažil dostať
buldozérom do jadra Zeme. Dennodenne skúšal nové cestičky, no aj keď sa Aaron pokladal za šikovného, blondína ho vždy prekukla. Nemal inú možnosť ako to vzdať.
Netrvalo dlho a neplnoletá slečna si všimla nevôľu, s akou sa Aaron hýbe. Stiahla z neho krinolínu a sľúbila mu, že už ju na chameleóna nikdy nenavlečie. Naoplátku sa Aaron stal jej verným priateľom.

 

slová pre Lenku: lokomotíva, hlava /hlavička (klinec), hlava (kapustová), hlava (ľudská), hlava (valca), tehla, pstruh, motyka, Tesco, parazol;

Je obratný ako pstruh v potoku, musela som obdivovať svojho inštruktora, aj napriek tomu, že ma mal za beznádejný prípad a škodoradostne sa mi vysmieval, že by som skôr získala vodičák, ak by som miesto vlastnej hlavy mala tú kapustovú. Stáli sme vonku pred otvoreným autom na poslednej hodine údržby vozidla a ukazoval mi, kam sa ktorá kvapalina dolieva, kde sa nachádza motor a po stý raz sa mi snažil vysvetliť, ako fungujú hlavy valcov. Zízala som na neho, ja v krátkych tehlových šatách a držiac parazol, lebo pršalo. Tvárila som sa, že mu rozumiem a prikyvovala som.

Vrátili sme sa späť do triedy, kde sme si obaja nechali veci. Na tejto poslednej hodine som s ním bola sama, pretože zvyšní žiaci v kurze boli chalani z dopravnej školy a boli od nej oslobodení.

Na záver mi ešte porozprával, že sa musím na skúšky poriadne pripraviť, lebo policajt zvykne byť nekompromisný ako lokomotíva. Nemusel mi to opakovať dvakrát, vedela som, že trafil klinec po hlavičke.

Rozlúčili sme sa a ja som sa pobrala na autobusovú zastávku vedľa Tesca, odkiaľ sa dostanem domov. Celú cestu som s malou dušičku spomínala na to, čo sa za poslednú hodinu stalo. Ale netreba sa trápiť vopred, že skúšky neurobím, ktovie, možno motyka vystrelí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?